Jedlý trávnik

Jedlý trávnik čo to je? Je to určitý kompromis medzi prirodzeným ekosystémom a ľudskou potrebou prechádzať sa, hrať sa a relaxovať na rovinatej zelenej ploche :-). Obyčajný trávnik  však v našich podmienkach vyžaduje kopec, kopec energie (hnojenie, polievanie, mechanizované kosenie, prevzdušňovanie ....) a prírodných zdrojov (voda) aby vyzeral tako priridzené trávniky v severných oblastiach. Preto ak nechceme takýto "dokonalý" trávnik, ktorý sa skladá takmer výhradne z tráv a pôsobí relatívne nudne na pohľad a zároveň vytvára iba malú rozmanitosť prostredia  pre potenciálne širokú škálu vtákov, cicavcov a hmyzu atď, môžeme si vytvoriť takzvaný jedlý  trávnik, kde vysadíme rôzne rastliny, ktoré môžu poskytnúť jedlo aj pre nás aj pre voľne žijúce zvieratá, a zároveň vizuálne zatraktívni naše územie počas väčšiny mesiacov v roku. Rastliny vhodné do jedlého trávnika by mali znášať zostrihávanie a zošlapávanie a zároveń by samozrejme mali byť jedlé. Takto po každom kosení budeme mať do našej kuchyne prísun čerstvých šťavnatých a hlavne výživných listov. Avšak je vhodné nechať určitú časť aj dlhšie nepokosenú aby kvety zakvitli. Tým sa zvýši estetická hodnota trávnika a zabezpeči sa samovýsev rastlín. Nižšie je uvedený príklad vhodných jedlých rastlín do jedlého trávnika.
 

Achillea millefolium -  rebríček obyčajný : Bežná "burina", ktorá sa udrží aj v často a veľmi nízko kosených trávnikoch. Jej mladé listy sú veľmi bohaté na minerály a mjú liečivé vlastnosti, preto môžu byť chutnou a výživnou prísadou do šalátov. V pripade nadbytku, listy výrazne obohatia kompost. A ak zostane nezostrihaná po dobu jedného mesiaca kedykoľvek počas leta, tak krásne zakvitne. Okrem toho rastlina vraj odpudzuje chrobáky, mravce a muchy. Avšak pozor danmerné používanie môže u niektorých ľudí vyvolať alergické kožné vyrážky alebo viesť k fotosenzitivite.

 

 

 

Ajuga reptans - zbehovec plazivý : Zbehovec plazivý je pôdopokryvná trvalka, ktorá sa veľmi rýchlo rozrastá. Aby sa jej však darilo, tráve by malo byť dovolené rásť  o niečo dlhšie než zvyčajne. Darí sa jej vo vlhkých, mierne zatienených lokalitách a mladé výhonky môžu byť konzumované v šalátoch. Ak zostane trávnik nepokosený môže zakvitnúť od mája do júla, pričom kvety sú veľmi atraktívne pre včely.

 

 

Alchemilla vulgaris -  alchemilka obyčajná : Alchemilka je trváca bylina, ktorá vyžaduje mierne vyšší porast trávy, než je obvyklé. V prípade nekosenia, kvitne od apríla do júna. Mladé listy sa konzumujú surové alebo varené a koreň je vraj jedlý, ale trpký. Z listov sa robí aj bylinkový čaj.

 

 

Allium oleraceum - cesnak planý a Allium vineale - cesnak poľný Oba dobre rastú v tráve. Listy môžu byť použité ako náhrada cesnaku. Ak jej dovolíte,  bude kvitnúť v júli.

 

 

Bellis perennis - sedmokráska obyčajná : Bežná "burina" v trávniku, ktorá je schopná tolerovať neustále rezanie a ešte aj rozkvitne. Dokonca môže kvitnúť aj uprostred zimy. Mladé listy sa konzumujú surové alebo varené. 

 

 

Capsella bursa-pastoris - kapsička pastierska : Jednoročná bylina dorastajúca až do výšky 0,5 m. Znáša kosenie aj zošlapávanie. Na jedenie sa používajú mladé listy, ktoré sú k dispozícii takmer celý rok. Alebo aj semená, ktoré obsahujú veľa olejnatých látok.

 

 

Chamaemelum nobile - Paruman spanilý : Trváca bylina s plazivou, rozkonárenou stonkou obrastenou striedavými, silne perovito strihanými listami. Rastie dobre v trávnikoch a kvitne, aj keď je trávnik pravidelne kosený. Z kvetov sa dá pripraviť veľmi osviežujúci bylinný čaj, ktorý je veľmi dobrý na žalúdok, najmä pre deti. Pokosené listy výrazne obohatia kompost. Kvety môžu byť tiež použité ako šampón. Kvitne od júla do októbra. Na uzemi Slovenska sa vyskytuje iba ako pestovany druh.

 

 

 

Cichorium intybus - čakanka obyčajná : Úžasná rastlina s hlbokým koreňom, ktorý prináša minerály až z hlbokých pôdnych horizontov. Celkom je tolerantná voči pravidelnému koseniu, ale nie v prípade, že tráva je rez veľmi kráty. Listy sú veľmi cenným zdrojom živín a používa sa do šalátov. Koreň je tiež jedlý.Môže sa sušiť, pražiť a zomlieť ako náhrada kávy. Ak je to možné, kvitne od júla do októbra, ale keďže môže dorásť  až do výšky 1,5 m môžete sa rozhodnúť ju skrátiť.

 

 

Crepis tectorum - škarda strechová : Jedno- alebo dvojročná bylina, ktorá preferuje ľahké pôdy na slnečných stanovištiach. Dobre znáša kosenie. V kuchyni môžeme použiť mladé varené listy.

 

Echinochloa crus-galli -  ježatka kuria : pravdepodobne trvalo zdomácnený druh. Je to jednoročná samovýsevná rastlina. Tvorí prízemné ružice a tak odoláva koseniu. Listy a byľ sa konzumujú surové alebo varené. Semená sa používajú ako proso. 

 


Fragaria vesca - jahoda obyčajná - Znáša dobre kosenie ale nie extrémne krátke. Je vhodná aj do polotieňa. Má vynikajúce ovocie a z listov môžeme pripraviť chutný čaj.

 

 

Glechoma hederacea - zádušník  brečtanovitý: Trváca bylina, ktorá dobre znáša kosenie. Mladé listy sa konzumujú surové alebo varené. Majú síce jemne horkú chuť, ktorá však môže aromaticky obohatiť šalláty. Môžu sa  tiež variť ako špenát, pridávať do polievok, atď. Výhodou je že sú k dispozícii už  veľmi skoro na jar. Bylinné čaje sa vyrába Z čerstvých alebo sušených listov sa pripravujú bylinné čaje. Tento druh bol najčastejšou príchuťou v pive pred objavením chmeľu.

 

 

Leontodon hispidus - púpavec srstnatý : Podobná púpave často divoko rastúca v trávniku a v záhradách. Uprednostňuje vápencové pôdy. Listy môžu byť konzumované surové alebo varené. Kvitne od mája do septembra.

 

 

Melilotus officinalis - Komonica lekárska: Komonica je dvojročná bylina preto, raz za dva roky, jej musí byť umožnené, aby zakvitla, ak si ju chcete, prirodzene udržať na trávniku. Môže pravidelne kosiť až do začiatku leta, ale potom musí zostať určitá časť nepokosená, kým sa nevysemení. Vtedy môže narásť až  do 1,2 metra, takže sa vopred rozhodnite či je aj pre Vas vhodná do trávnika. Avšak, jej kvety sú veľmi atraktívnenielen pre včely, jej listy môžu byť konzumované v šalátoch, a jej kvety a semená sa môžu variť spolu s inou zeleninu. Dá sa pestovať aj v neprestajne kosenom trávniku, avšak potom je nevyhnutné znova ju pravidelne vysievaťá každý rok.

 

 

Plantago lanceolata -  skorocel kopijovitý : Veľmi častá "burina" v trávnikoch. Trávnik možno rezať tak často, ako sa vám páči a čo najkratšie ako sa vám páči, bez toho aby im to spôsobovalo nepríjemnosti a vyženú ešte aj stonku s kvetom, ktorý je takmer imúnny voči schopnostiam mnohých kosačiek na trávu! V kuchyni používajte len mladé listy, a to buď do šalátov alebo varené.

 

Plantago major - skorocel väčší : Veľmi častá "burina" v trávnikoch. Trávnik možno rezať tak často, ako sa vám páči a čo najkratšie ako sa vám páči, bez toho aby im to spôsobovalo nepríjemnosti a vyženú ešte aj stonku s kvetom, ktorý je takmer imúnny voči schopnostiam mnohých kosačiek na trávu! V kuchyni používajte len mladé listy, a to buď do šalátov alebo varené.

 

Plantago media - skorocel prostredný : Veľmi častá "burina" v trávnikoch. Trávnik možno rezať tak často, ako sa vám páči a čo najkratšie ako sa vám páči, bez toho aby im to spôsobovalo nepríjemnosti a vyženú ešte aj stonku s kvetom, ktorý je takmer imúnny voči schopnostiam mnohých kosačiek na trávu! V kuchyni používajte len mladé listy, a to buď do šalátov alebo varené.

 

Polygonum aviculare  - stavikrv vtáčí : asi jedna z najbežnejších burín, znáša zošlapávanie, zostrihávanie úplne na krátko, sucho a nemá problém sa uchytiť ani v takmer kamennej pôde. Mladé listy sa môžu konzumovať surové alebo varené.

 

Poterntila anserina - nátržník husí :  Trváca bylina, ktorá znáša kosenie aj zošlapávanie. Konzumujú sa mladé výhonky a z listov sa pripravuje čajový nápoj. Konzumujú sa aj surové alebo varené korene. Sušené sa môžu pomleť na prášok a pridávať do polievok alebo do obylných zmesí.

 

 

Potentila reptans - nátržník plazivý: Trváca bylina. Dobre znáša kosenie, zošľapávanie už horšie. Kvitne od júna do augusta. Mladé listy sa jedia surové najčastejšie v rôznych šalátoch. Ak jej dovolíte rozkvitnúť, jej nádheré žlté kvety s vysokou pravdepodobnosťou prilákajú motýľa - súmračníka jahodového. 

 

 

Prunella vulgaris -  čiernohlávok obyčajný : Ide o trvácu bylinu schopnú tolerovať pravidelné kosenie, ale pokiaľ možno nie príliš krátke, a pritom ešte aj zakvitne fialovými kvetmi, ktoré sú veľmi atraktívne pre včely. Uprednostňuje vlhkú pôdu avšak vyhýba sa pôdam na vápencoch. Mladé listy sa môžu jesť varené alebo surové. V medicíne sa používa na ošetrenie rán a modrín.

 

 

Sanguisorba minor - krvavec menší : Táto rastlina sa občas pestuje v bylinkovej záhrade, ale rastie veľmi dobre aj na trávniku a to najmä v prípade, že tráve je umožnené narásť trochu dlhšie ako zvyčajne. Mladé listy sa pridávajú do šalátov pričom mnohí hovoria, že chutia podobne ako uhorky. Uprednostňujú vápenatú zeminu a kvitne medzi májom a augustom.

 

 

Stellaria media - Hviezdica prostredná : Jednoročná plazivá bylina dorastajúcoa do 35 cm. Mladé listy sa konzumujú surové alebo varené alebo sa používajú ako korenina. Môžu byť k dispozícii po celý rok, ak zima nie je príliš tuhá. Listy však obsahujú saponíny, takže sa odporúča konzumovať ich obmedzene. Semená sa melú na prášok a používajú pri výrobe chleba alebo na zahustenie polievok.

Stellaria media Chickweed

 

 

Taraxacum officinale - púpava lekárska Vynikajúca rastlina pre pestovanie v trávniku, ktorá je schopná tolerovať pravidelné kosenie a konštantné pošliapávanie. Kvalita listov bude lepšia, ak sa tráva nechá narásť o niečo dlhšie ako zvyčajne. Rozkvitne aj keď je pravidelne kosená a pritom pohĺad na trávnik s rozkvitnutými púpavami je jedn z najkrajších jarných zážitkov. Listy sú veľmi výživné a sú najlepšie surové hoci môžu sa tiež variť. Korene, podobne ako koreň čakanky, sú náhrada kávy, ak by ste niekedy zistili, že máte príliš veľa rastlín v trávniku. Staré a kosené listy sú vynikajúci doplnok do kompostu.

 

 

Trifolium repens - ďatelina plazivá : Ďalša bežná trávniková "burina". Kvitne aj keď je trávnik pravidelne kosený. Je dôležitým zdrojom potravy pre mnoho húseníc, kvety sú atraktívne pre včely a motýle, a my môžeme jesť listy - surové alebo varené - a kvety a struky tiež. Je to vynikajúca spoločníčka pre rastliny v trávniku, pretože môže obohacovať pôdu o dusík prostrednícvom baktérií na koreňových hrčkách.

 

 

Tussilago farfara - podbeľ liečivý : Táto rastlina vyraší kvitnúce stonky v marci alebo apríli,skôr než sa objavia jej listy a je to  jasné znamenie, že opäť je tu jar. Púčiky kvetov sa môžu konzumovať surové alebo varené. Listy sa objavia v priebehu apríla a mája, a tiež sú jedlé. Používajú sa aj ako liek na liečbu kašľa a prechladnutia. Rastlina preferuje ťažkú, vlhkú pôdu a slnečné stanovište.

 

 

Viola odorata - fialka voňavá : Je trváca, slabo chlpatá až holá bylina, vysoká až 10 cm, bez stonky, s plazivými zakoreňujúcimi sa výhonkami, dlhými 20 cm. Je vhodní skôr do tienistých trávnikov menj kosených a málo zošľapávaných. Mladé listy a puky sa konzumujú surové alebo varené. Listy majú veľmi jemnú chuť,  a zvyčajne sú k dispozícii po celú zimu. Dá sa z nich pripraviť veľmi dobrý šalát, ktorý môžeme ozdobiť tiež jedlými kvetmi. Pridávajú sa aj do polievok, ako príchuť do pudingov alebo na prípravu bylinného čaju. Kvety sa konzumujú surové alebo sa pridávajú na ochucovanie sladkostí, pečiva a zmrzliny.

 

Obrázky sú prevzaté z : Flora von Deutschland, Österreich und der Schweiz (1885), Deutschlands Flora in Abbildungen (1796), https://www.trawka.ru,www.pfar.org

Diskusná téma: Jedlý trávnik

Dátum: 19.06.2021

Vložil: BaidretMEd

Titulok: Как вылечить гипертонию

Профилактика и лечение сердечно сосудистых заболеваний [url=https://www.youtube.com/watch?v=AZun5qrMfLM]Препарат кардиталь[/url]

Dátum: 26.05.2021

Vložil: JefferyDuddy

Titulok: xbox игры купить Владивосток

xbox игры купить Комсомольск-на-Амуре https://rent4.today
купить аккаунт xbox one с играми

Dátum: 21.04.2021

Vložil: TrinZof

Titulok: Hot and Sexy naked Girls

Hello guys, look at this crazy websites :)
Всем привет! Рекомендую кликнуть по ссылочкам, чтобы заценить движуху :)


[img]https://i.imgur.com/RuRSVbJ.gif[/img]


[url=https://tfm-group.ucoz.ru/index/8-34288]порно pov[/url]
[url=https://tgstation13.org/phpBB/memberlist.php?mode=viewprofile&u=62682]худые порно[/url]
[url=https://thai-online.org/index/8-2485]порно фемдом[/url]
[url=https://the-empire.clan.su/index/8-17094]жестокое порно[/url]
[url=https://therockandduckshow.net/member.php?action=profile&uid=209]фри порно[/url]
[url=https://thesims3-world.ucoz.ru/index/8-16550]порно туб[/url]
[url=https://the-team.clan.su/index/8-17753]рус порно[/url]
[url=https://the-textbook.at.ua/index/8-354]порно видеочат[/url]
[url=https://thugcopz.com/member.php?action=profile&uid=1604]порно японки[/url]
[url=https://time-ch.ucoz.com/index/8-15758]милфы порно[/url]
[url=https://tintuc.vip/forum/profile.php?id=345618]посмотреть порно[/url]
[url=https://tintuc123.com/tinmoi/profile.php?id=721608]порно насильно[/url]
[url=https://tipo-anime.ucoz.net/index/8-53270]порно училка[/url]
[url=https://tk3.clan.su/index/8-27476]школьное порно[/url]
[url=https://tortik.ucoz.ru/index/8-17983]порно батса[/url]
[url=https://touch-the-banner.com/forum/users/trinma/]порно камшоты[/url]
[url=https://triada-autoclub.ucoz.ru/index/8-15610]порно госпожа[/url]
[url=https://tropicalmta.mtasa.eu/member.php?action=profile&uid=7]историческое порно[/url]
[url=https://true-kino.ucoz.net/index/8-18494]порно измены[/url]
[url=https://truewow.org/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=10279079]порно беременных[/url]
[url=https://tvoy.do.am/index/8-5120]порно мамка[/url]
[url=https://twfcreative.com/wotcaves/memberlist.php?mode=viewprofile&u=5916]порно толстые[/url]
[url=https://ugrasml.my1.ru/index/8-19557]японское порно[/url]
[url=https://ukfootball.3dn.ru/index/8-55675]порно медсестра[/url]
[url=https://urku.org.in/mybb/member.php?action=profile&uid=26598]порно узбечка[/url]
[url=https://uzef.do.am/index/8-69613]порно худая[/url]
[url=https://valera-smalkoff.ucoz.ru/index/8-24930]мачеха порно[/url]
[url=https://vashbiznes.ucoz.com/index/8-37176]порно модели[/url]
[url=https://vaymohk.ucoz.ru/index/8-12768]порно японок[/url]
[url=https://vdserial.3dn.ru/index/8-22053]порно читать[/url]
[url=https://video-ray.ucoz.ru/index/8-11322]порно женщин[/url]
[url=https://vinhomelongbeach.com/for/member.php?action=profile&uid=341]целки порно[/url]
[url=https://vinpearlsafari.net/forum/profile.php?id=543132]порно блондинка[/url]
[url=https://virtual-racing.3dn.ru/index/8-19795]ру порно[/url]
[url=https://vortexpvp.com/members/trindah.4850/]фильм порно[/url]
[url=https://vsedoramy.net/user/TrinLogs/]порно фетиш[/url]
[url=https://vse-o-zaz.at.ua/index/8-1411]сочное порно[/url]
[url=https://vse-vklucheno.my1.ru/index/8-26205]порно овервотч[/url]
[url=https://vwiin.com/forum/profile.php?id=421645]порно мастурбация[/url]
[url=https://vwins.net/member.php?action=profile&uid=16157]порно тощие[/url]
[url=https://w88blue.net/forum/profile.php?id=528624]порно клуб[/url]
[url=https://wallstreetbets.online/member.php?action=profile&uid=124]порно милф[/url]
[url=https://warchaos.3dn.ru/index/8-20948]порно мамочки[/url]
[url=https://warcraft-dota.my1.ru/index/8-11509]школьницы порно[/url]
[url=https://warframe.3dn.ru/index/8-56067]порно камшот[/url]
[url=https://webboard.thaibaccarat.net/index.php?action=profile;u=43754]порно бабы[/url]
[url=https://webhack.my1.ru/index/8-14790]раком порно[/url]

Beauty Naked Girls Photos and Hot Babes with sexy lips.

Dátum: 20.04.2021

Vložil: TrinZof

Titulok: Hot and Sexy naked Girls

Hello guys, look at this crazy websites :)
Всем привет! Рекомендую кликнуть по ссылочкам, чтобы заценить движуху :)


[img]https://i.imgur.com/4Mp6qOe.gif[/img]


[url=https://forum.wp-monkey.com/member.php?action=profile&uid=89]жесткое порно[/url]
[url=https://forum-ec.ucoz.ru/index/8-18309]порно японок[/url]
[url=https://forumfortune.xyz/member.php?action=profile&uid=1486]порно малолеток[/url]
[url=https://forums.techacraft.com/member.php?action=profile&uid=15]порно[/url]
[url=https://forums.virtuverse.wiki/User-Trinoa]порно отчим[/url]
[url=https://fpsc-packs.ucoz.ru/index/8-25637]русский порно[/url]
[url=https://free-rap.moy.su/index/8-6788]порно асмр[/url]
[url=https://freeride24.ucoz.ru/index/8-15776]порно трап[/url]
[url=https://freesimba.do.am/index/8-23689]порно животные[/url]
[url=https://friends-cyber.clan.su/index/8-16037]школьное порно[/url]
[url=https://fu-baltika.ucoz.ru/index/8-7097]порно фитнес[/url]
[url=https://fullmetal.ucoz.ru/index/8-1292]порно анимация[/url]
[url=https://future-gn.com/forum/member.php?action=profile&uid=15]порно сериал[/url]
[url=https://gamecongchua.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=56385]порно рулетка[/url]
[url=https://gamedabong.net/forum/profile.php?id=635642]порно бравл[/url]
[url=https://game-flipper.com/member.php?action=profile&uid=7298]порно мультфильмы[/url]
[url=https://game-on.ucoz.ru/index/8-18247]корейское порно[/url]
[url=https://game-paradox.ucoz.ru/index/8-50103]порно вебкам[/url]
[url=https://games48.ucoz.ru/index/8-9686]порно латинки[/url]
[url=https://gamestienlen.com/tienlen/profile.php?id=611274]порно лесбиянки[/url]
[url=https://gamingforum.to/User-TrinNaw]порно комедии[/url]
[url=https://gcup.ru/index/8-164932]мамочки порно[/url]
[url=https://geograf.moy.su/index/8-25797]жопа порно[/url]
[url=https://getmusic.ucoz.ru/index/8-0-Trinnen]попки порно[/url]
[url=https://getmusic.ucoz.ru/index/8-28281]порно сливы[/url]
[url=https://ghostcraftmc.com/profile.php?id=24083]порно лесбиянки[/url]
[url=https://ghostintheshell.at.ua/index/8-48891]порно школьниц[/url]
[url=https://glamurr-club.ucoz.ru/index/8-21735]дойки порно[/url]
[url=https://gmv.ucoz.ru/index/8-16540]порно азиатка[/url]
[url=https://golubevod.com.ua/users/TrinKt]порно износ[/url]
[url=https://good-news.at.ua/index/8-23813]бесплатные порно[/url]
[url=https://gothic-tes-game.3dn.ru/index/8-149740]порно маленькие[/url]
[url=https://gsm-forum.com/vbb/member.php?14549-TrinSt]порно бомба[/url]
[url=https://gta4-clan.ucoz.ru/index/8-5937]порно гифки[/url]
[url=https://hac-patb.do.am/index/8-18158]порно стоя[/url]
[url=https://halls-of-valhalla.org/beta/user/TrinJelp]фурри порно[/url]
[url=https://hardcorestalker.clan.su/index/8-37372]порно молоденькие[/url]
[url=https://hatersunited.org/member.php?action=profile&uid=138]порно игра[/url]
[url=https://heartofdarknes.do.am/index/8-51497]порно бабка[/url]
[url=https://hegg13.ucoz.ru/index/8-20665]порно ебалка[/url]
[url=https://hempfarmers.network/member.php?action=profile&uid=287]порно мом[/url]
[url=https://hit-games.ucoz.ru/index/8-27585]порно беременных[/url]
[url=https://hlprophet.ucoz.ru/index/8-14010]порно учитель[/url]
[url=https://hmkids.ucoz.ru/index/8-88370]порно анал[/url]
[url=https://hogwarts-school.my1.ru/index/8-18163]порно негр[/url]
[url=https://home-cs.3dn.ru/index/8-9961]русско порно[/url]
[url=https://homeofsky.ucoz.ru/index/8-42572]порно сосет[/url]

Beauty Naked Girls Photos and Hot Babes with sexy lips.

Dátum: 10.03.2021

Vložil: FidelAspig

Titulok: Bitcoin surpassed $ 50,000 again - the very optimistic forecast of a well-known investor helped

The bitcoin rate has returned to growth again after the collapse last week. The price of the first cryptocurrency exceeded $ 50,000, exceeding the key psychological mark at the moment.

Bitcoin rose 8% in value and traded at $ 51,500 in US trading, reaching its highest level in a week. Last week, its price immediately fell by 21%, after which it began to recover. The recovery of the bitcoin rate is associated, among other things, with the fact that the famous investor Tim Draper shared a positive outlook for the future of the cryptocurrency.

The billionaire venture capitalist rose to prominence in the crypto community when he bought a batch of bitcoins confiscated from Silk Road founder Ross Ulbricht by the US Marshals Service. He bought 29,657 bitcoins at an auction in 2014 for $ 19 million.At the current exchange rate, their value exceeds $ 1.4 billion.

Then Draper said that within three years, bitcoin will rise in price from $ 400 to $ 10,000. Although many disagreed with his prediction, it came true within a few weeks. Remaining optimistic about Bitcoin, he announced in 2019 that the cryptocurrency will grow well above its previous peak of $ 20,000, which it reached at the end of 2017. In 2022 or early 2023, bitcoin will reach $ 250,000, the investor predicted then, although at that time the price of bitcoin was below $ 4,000.

Speaking this week on the Unstoppable podcast, Mr. Draper said he is still sticking to his 2019 prediction, adding that Bitcoin will continue to grow and its price could increase by a factor of 100.

When asked what the next firms could enter the cryptocurrency market, Draper said it could be pension funds, to which more Fortune 500 companies could be added.

Dátum: 05.03.2021

Vložil: StiveemiLk

Titulok: Obnova instalacie v Mytishchi

[url=https://megaremont.pro/ekb-restavratsiya-vann]Obnova kupelov v Blagoveshchensku[/url]

Dátum: 22.01.2021

Vložil: Jamesdycle

Titulok: Pact tokens Free on P2PB2B exchange

Big exchange airdrop.Claim PACT, Push "Join the Community" button and get 100 PACT to your PACT account immediately.
Complete KYC , It takes 2 Minute to complete & Verify.

We're pleased to announce that the P2PB2B exchange is stable now. Our Team is glad that you're excited about our native token. And you may get PACT tokens on the PACT page.
Thanks for your patience and understanding.

Dátum: 18.01.2021

Vložil: AlexSpef

Titulok: Help is needed!

Hello friends.
I got into a difficult situation. Left without money in Russia, i sit for 4 days in Novosibirsk at the airport.
There is no money for a ticket even to Moscow.
If possible, help with any amount to this wallet:
Bitcoin (BTC) 1KHgbUZE9UqwvmNniNEMU8nefJSF9qaz6o
And God will reward you for your help.
I love everyone Alex S

Dátum: 04.01.2021

Vložil: Barzaimatobe

Titulok: Займы-быстро.рф - займ онлайн на карту без процента

Сегодня не самое легкое время для жителей России, финансовых средств завсегда не хватает на самое нужное и займы на карту онлайн имеют большой спрос. Эта услуга с каждым годом набирает известность и ясно почему. Если коротко, это очень комфортно, выигрышно и мгновенно. Заходите на наш веб ресурс, где мы разместили множество годной информации.

[url=https://xn----7sbevlsqpik9gc.xn--p1ai/]Онлайн займы[/url] без отказов и проверок сейчас нужны как никогда раньше. Скоро нас ждет много новогодних праздников и лучше подумать о сюрпризах близким заранее. если так сложилось, что у Вас сейчас не хватает финансовых средств, то рекомендуем подать анкету в одну их микрофинансовых компаний.

Новые МФО выложены на данном веб-проекте, где обрести денежные средства на карту может практически любой человек. Стоит при себе иметь паспорт, полученный на территории Российской Федерации, мобильный телефон и наш интернет сайт. Мы подготовили каталог из самых лучших новейших микрокредитных организаций для Вас.

На сайте займы-быстро.рф возможно получить онлайн займ без отказа ведь мы постоянно пополняем новые займы, созданные компании с более хорошими ставками для клиентов. Получить онлайн займ возможно всего за 10 минут.

Выбирайте МФО, подробно прочитав условия, жмите "подать заявку" и заполняйте анкету. Нужны будут Ваши личные данные и номер контактного телефона. Следом подождите решение по Вашему запросу. Часто это бывает довольно быстро, 3-5 минут. Если поступил отрицательный ответ, не отчаивайтесь, просто посылайте по этой же схеме заявки в подобные компании, благо их сегодня очень большое разнообразие.

Уже совсем скоро новый год, пора чудес, надежд на счастливое будущее и, конечно же, подарков. Вы задумывались над тем, что подарите своим любимым и близким людям?

Подумайте, а о денежной части позаботятся новые займы без отказа на банковскую карту. Ведь если четко читать условия, процентные ставки, сумму переплаты и ежемесячного платежа, то можно брать займы на очень выигрышных условиях. А иногда и вовсе бесплатно. Как раз именно такие у нас есть в списке, переходите и оформляйте срочный займ прямо сегодня.

Dátum: 27.11.2020

Vložil: MichaelHague

Titulok: Почему биткоин подешевел на $2600 за несколько часов

Цена BTC не смогла установить новый максимум и стремительно опустилась ниже $17 тыс. Есть риск, что криптовалюта подешеевеет еще на 30%
Курс биткоина за минувшие сутки упал 15%, до текущих $16,4 тыс. Суточный объем торгов снизился незначительно — до $51 млрд. Доля BTC выросла до 63,2%.
У стремительного снижения цены биткоина может быть две причины. Одну из них назвал глава аналитического сервиса CryptoQuant Ки Янг Джу. За последние несколько часов резко вырос приток монет на биржи, сообщил он в своем Twitter-аккаунте. При этом запасы BTC переводят крупные держатели, подчеркнул Джу.

Кто что думает по этому поводу ?
Будет по 12000$ или Есть смысл откупать сейчас ?

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok